Kaczynski: Orbánnak több, súlyos engedményt kell tennie az uniónak
A lengyel kormánypárt elnöke szerint ha a magyar kormányfő nem enged Brüsszelnek, össze fog omlani az országa gazdasága.
A lengyel kormánypárt elnöke szerint ha a magyar kormányfő nem enged Brüsszelnek, össze fog omlani az országa gazdasága.
Az orosz ügyekben tolmácsoló Marcin W. két vallomást tett, ami komoly kihívás elé állítja a lengyel ellenzéki vezetőt, volt kormányfőt, Donald Tuskot: ha az egyiknél szavahihetőnek ítéli a férfit, a másikban is annak kell lennie. A kampány dübörög, noha csak egy év múlva lesz a választás.
Európában Keletre került át a hatalmi súlypont, ám a térség teljesen megosztott. A földrész jövője nagyban függ a lengyel választásoktól, attól, hogy ott milyen színezetű kormány irányít 2023-tól. Ám Magyarország hiába fúj egy követ a lengyelekkel a jogállam és Brüsszel kapcsán, az orosz kérdés éket ver közéjük, mondja napjaink egyik legfoglalkoztatottabb Kelet-Európa-szakértője.
Az ellenzék szerint Lengyelország kisodródhat az Európai Unióból.
A lengyel kormány nem hajlandó több kompromisszumra – legalábbis Jaroslaw Kaczynski szerint, aki azt is állítja, hogy Berlin világhatalomra akar törni, és ehhez az ellenzék vezetőjét, Donald Tuskot akarják felhasználni.
A lengyel kormány híres szürke eminenciása, Jaroslaw Kaczynski nyilvánosan határolódott el a fizetésemelés ötletétől.
Egy bölcsebb lengyel vezetés meglovagolná a mostani helyzetet, hogy ne csupán regionálisan számítson, hanem labdába rúgjon egész Európában. Az ország nem szerepelt rosszul az elmúlt hetekben, és ha így folyatja, idővel kellő súlyhoz juthat – írja a brit lap.
Most kell nyomást gyakorolni a magyar kormányra, amikor az oroszellenes szankciók miatt ellentétbe került egymással Jaroslav Kaczynski és Orbán Viktor, írja az osztrák Die Pressének nyilatkozó Manfred Nowak.
Kaczynski a vezető kormánypárt elnökeként továbbra is az ország tényleges irányítója marad, de a jövő évi választások előtt a pártra és a választási győzelemre akar koncentrálni.
Afrika éhínségtől tart és aknamentesítést kért az ukránoktól, családjukhoz fordult a szakadár területeken elfogott és halálra ítélt két brit férfi. Összefoglalónk.
A két ország közti szakadás nem csak a régióra, a visegrádi együttműködésre, de az Európai Unió egészére is hatással van, írja a brit lap.
A Jog és Igazságosság lengyel kormánypárt elnöke beszélt arról is, míg Magyarország nyíltan ellenez szankciókat, addig Franciaország, Németország és néha Hollandia is ezt csinálja, csak „finomabban”.
A lengyel társadalomban élt egy romantikus kép Magyarországról az ukrajnai háború kitöréséig, Orbán Viktor oroszpártisága viszont tarthatatlanná vált – mondta a hvg.hu-nak Veronika Jóźwiak, a Lengyel Külügyi Intézet (PISM) varsói munkatársa. Bár a varsói vezetők is kiábrándultak, Kaczyński és Orbán szakítását továbbra is nehéz elképzelni. Pedig ha létezik alkalmas pillanat a fordulatra, az éppen most van.
Orbán Viktor miniszterelnök természetesen elítéli a bucsai tömegmészárlást - közölte szombaton Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Legnagyobb lengyel szövetségese nyíltan szállt bele Orbán Viktorba, amiért nem ítélte el a bucsai vérengzést.
Amíg a magyar jobboldal – hasonlóan a szerbhez – identitását csupán történelmi sérelmekből, vereségekből építi, a „Nyugattal“ szembeni düh marad a közös alap. A mai Oroszország iránti szimpátia ennek egyik megnyilvánulása. Vélemény.
Benkő Tibor kettesben maradhat szlovák kollégájával.
A magyar miniszterelnök szövetségese egyelőre ilyen szűkszavúan értékeli Magyarország háborús viselkedését.
Maciej Kisilowski nem gondolja, hogy az uniónak autokráciákkal kellene összeállnia Putyin ellen.
Mateusz Morawiecki miniszterelnök személyesen fogja ezt indítványozni a következő NATO-csúcson.